معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

بررسی لپ تاپ های مناسب رشته معماری

مقدمه:

اگر معمار باشید، اهمیت داشتنِ یک لپ تاپ قدرتمند رو می‌دونید. با توجه به این اهمیت، با بررسی لپ تاپ های بازار بهترین لپ تاپ مناسب معماری را برای شما آماده کرده است.نرم افزارهای مختلف معماری مانند 3D MAX، لومیون، اسکچ آپ، Revit و . . .  همیشه معماران را به داشتن لپ تاپ های جدید و البته بسیار قدرتمند مجبور می‌کنند. رندرگیری و ران های سنگین در نرم افزارهای معماری ما را به سمت سریعترین لپ تاپ های دنیا سوق می‌دهد.

نکاتی که باید قبل از خرید بدانید

قبل از اینکه لپ تاپی رو تصمیم به خرید آن بگیرید باید بدانید لپ تاپ مناسب برای معماری را برای چه کار نیاز دارید و سنگین ترین کاری که با آن قرار است انجام دهید چه کارهایی است.ما در اینجا کارهای یک معمار رو به 3 دسته تقسیم می کنیم ، این دسته ها توضیحات که داده شده و نرم افزار هایی که در این دسته ها گفته شده به معنی این نیست که دیگر نرم افزار ها قابل نصب نیستند بلکه منظور روان بودن نرم افزار و به نرمی کار کردن لپ تاپ می باشد.

1- کارهای سبک

کارهای سبک مانند : وب گردی ، مشاهده فیلم و عکس ، کار با ابزار آفیس مانند ورد و اکسل و …. ، و تمامی نرم افزار هایی سبک از این قبیل .

2- کارهای نیمه سنگین

این گزینه شامل نرم افزار هایی است که نیاز به محاسبات و تحلیل بیشتری هستند مانند : اتوکد ، فتوشاپ،کورل، ایتبس ، اسکچ آپ

3- کارهای سنگین

در این دسته شامل اکثر نرم افزار های گرافیکی و حتی بازی های کامپیوتری نیز می باشد

نرم افزار های معماری که در این رده قرار می گیرد : تری دی مکس و ویری ، مایا ، زی براش ، راینو ، رویت و از این قبیل .

بررسی ویژگی های مهم لپ تاپ های مخصوص رشته معماری می پردازیم:

1. پردازنده (CPU)

پردازنده قلب دستگاه شما است و تمام کارهای محاسباتی را انجام می دهد. یکی از مهم ترین اجزای هر لپ تاپ، پردازنده یا همان CPU آن است. اغلب افراد به دنبال پردازنده های اینتل Core i7, Core i9 هستند و به چند هسته ای بودن سی پی یو نیز دقت می کنند. علاوه تمام این موارد، قدرت CPU نیز مهم است. حتما در انتخاب CPU مناسب با افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه دارند مشورت کنید تا بتوانید بهترین سیستم را برای کار خود انتخاب کنید.

ویژگی های مهم لپ تاپ چیست؟

هر دانشجوی معماری یا معمار حرفه ای از نرم افزار قدرتمند AutoCAD و مدل سازی استفاده می کند. برای این کار ها بهتر است که حداقل از یک پردازنده 8 هسته یا بالا تر با حداقل سرعت عملکرد بین 2.5 تا 2.9 گیگاهرتز استفاده کنید تا از هرگونه دردسری جلوگیری کنید.

مهم: پردازنده چیزی است که بعداً نمی توانید آن را ارتقا دهید

2. GPU (واحد پردازش گرافیک)

در رشته معماری ممکن است بخواهید از نرم افزار های سنگینی مانند Blender ،VRay ،Maya ،SolidWorks و Key Shot استفاده کنید. برای اجرای این نرم افزار ها که به شما در طراحی های سه بعدی کمک می کنند، باید از یک کارت گرافیک عالی استفاده کنید.بنابراین، یک لپ تاپ مناسب برای معماری به حداقل یک پردازنده گرافیکی 1050 Ti 1650 یا 960 GTX یا Radeon RX 550 یا Radeon RX 560X برای سطوح متوسط و همچنین گرافیک های 1660 Ti یا RX 580 یا RX 5500 M یا NVIDIA Quadro یا AMD Fire Pro در سطوح حرفه ای برای پردازش بدون اشکال نیاز دارد.

ویژگی های مهم لپ تاپ چیست؟

 3.RAM

RAM اساساً هسته رایانه شماست. می توان آن را به اندازه پردازنده یا هارد دیسک مهم دانست.این ذخیره سازی داده های کوتاه مدت سیستم شما است. اطلاعاتی را که رایانه شما به طور فعال از آن استفاده می کند ذخیره می کند تا بتوانید به سرعت به آن دسترسی پیدا کنید. عملکرد کلی رایانه شما با توجه به عملکرد CPU و RAM شما با هم تعیین می شود. شما باید بالاترین سرعت RAM را که پردازنده می تواند استفاده کند نصب کنید.هرچه CPU شما به RAM بیشتری دسترسی داشته باشد ، کار آن راحت تر می شود و این امکان را برای شما فراهم می کند تا یک کامپیوتر سریعتر داشته باشید. RAM بیشتر به شما امکان می دهد همزمان با برنامه های بیشتری کار کنید و مجموعه داده های بزرگتری را باز کنید.در حالی که نرم افزارهای معماری قسمت عمده ای از RAM شما را تشکیل می دهند ، مخصوصاً هنگام انجام چند وظیفه ای ، اما اغلب شما برای مدل سازی CAD ، انیمیشن و رندر به بیش از 16 گیگابایت نیاز ندارید. من 32 گیگابایت یا بیشتر را توصیه می کنم .فقط درصورت نیاز به مقابله با بارهای پیشرفته تر با مدل های بسیار بزرگ ، یا درصورت نیاز به باز کردن همزمان تعداد زیادی پرونده.

ویژگی های مهم لپ تاپ چیست؟

4. هارد یا HDD

برای شروع ، بیایید تفاوت بین HDD (درایو دیسک سخت) و SSD  (درایو حالت جامد) را توضیح دهیم.

ویژگی های مهم لپ تاپ چیست؟

هدف آنها یکی است: حفظ برنامه ها ، پرونده ها ، اسناد ، موسیقی و موارد دیگر. اما فناوری پشت آنها نمی تواند متفاوت باشد. HDD یک دستگاه ذخیره سازی قدیمی است که از پلاترهای مکانیکی و یک سر خواندن / نوشتن متحرک برای دسترسی به داده ها استفاده می کند. درایو SSD یک نوع جدیدتر و سریعتر از دستگاه است که داده ها را روی تراشه های حافظه فوراً قابل دسترسی ذخیره می کند.با کاهش هزینه های مربوط به SSD ، توصیه می کنیم برای اجرای سیستم عامل و برنامه های خود از SSD استفاده کنید ، زیرا سریع و قابل اعتماد است.تفاوت بین هارد دیسک و SSD نسل جدید تقریباً برابر با 30X است و تنها با ارتقا 200 تا 300 دلار است.

5. اندازه صفحه نمایش

لپ تاپی با اندازه صفحه نمایش بین 15 تا 17 اینچ برای ارائه معماری مورد نیاز است.اگرچه زیاد در مورد اندازه صفحه نگران نباشید ، زیرا یک لپ تاپ هنوز هم می تواند به یک نمایشگر خارجی متصل شود و از اندازه هر مانیتور ، صفحه یا پروژکتور پشتیبانی کند.یک مانیتور با نمایشگر 23 اینچی حتی از بزرگترین صفحه لپ تاپ نیز بزرگتر است به این ترتیب شما بهترین های هر دو جهان را خواهید داشت: یک فضای کاری عظیم برای کارهایتان در دفتر کار ، و یک کامپیوتر قابل حمل کوچک و مفید وقتی که در جاده هستید.علاوه بر این ، صفحه نمایش های کوچک به طور متوسط ​​عمر باتری بیشتری دارند.

ویژگی های مهم لپ تاپ چیست؟

نتیجه گیری: با فرض اینکه شما از یک مانیتور خارجی در دفتر استفاده می کنید ، من یک لپ تاپ بزرگتر از 15 اینچ نخواهم خرید. شما می خواهید بهترین تعادل را بین دوام باتری ، قابلیت استفاده و قابلیت حمل حفظ کنید. بهتر است روی یک مانیتور بزرگ خارجی سرمایه گذاری کنید ، زیرا کار CAD و مدل سازی به بزرگنمایی زیادی نیاز دارد.

6. وضوح صفحه

اندازه صفحه همه چیز نیست.وضوح صفحه به شما می گوید که صفحه شما می تواند چند پیکسل را به صورت افقی و عمودی نمایش دهد. به شکل خاصی مانند 1920 1، 1080 نوشته شده است . در این مثال ، صفحه می تواند 1920 پیکسل به صورت افقی و 1080 پیکسل به صورت عمودی نشان دهد.اگر صفحه بزرگتری بخرید اما وضوح آن را یکسان نگه دارید ، در واقع نمی توانید چیز اضافی را روی آن صفحه بزرگتر جای دهید. تعداد کل پیکسل ها یکسان است همه چیز کمی بزرگتر به نظر می رسد.وضوح بالاتر (پیکسل بیشتر) به این معنی است که شما قادر خواهید بود کارهای بیشتری را که روی آنها کار می کنید مشاهده کنید ، بنابراین مجبور نیستید زیاد پیمایش کنید.به طور معمول ، برای برنامه های CAD و 3D ، تعداد زیادی نوار ابزار ممکن است قسمت زیادی از صفحه را اشغال کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که صفحه نمایش با وضوح بالا کار می کند.

ویژگی های مهم لپ تاپ چیست؟

خلاصه: صفحه نمایش بزرگتر و وضوح بالاتر به معنای زمان کمتری در جهت یابی و زمان بیشتر برای طراحی و مدل سازی است

7. عمر باتری

اگر از لپ تاپ خود برای جلسات و بازدید از سایت استفاده می کنید ، به جای تبلت دارای صفحه کلید ، عمر باتری کافی بسیار مهم است.لپ تاپی که بدون شارژ در طول روز دوام بیاورد یکی از موارد ضروری است. بنابراین ، به دنبال یک لپ تاپ با حداقل شش ساعت یا بیشتر باتری با یک بار شارژ باشید.هیچ چیز ناامیدکننده تر از این نیست که هر کجا که می خواهید به دنبال یک خروجی بگردید. یا بدتر ، به دلیل از بین رفتن باتری ، مجبور شدن دوباره به قلم و کاغذ بروید ، بدون دسترسی به پرونده ها و برنامه های شما.

8. وزن

ایده آل ترین وزن برای هر کسی که حرکت می کند حدود 3 پوند خواهد بود. متأسفانه ، ایستگاه های کاری موبایل با کارت گرافیک اختصاصی و پردازنده های سریع از 3 پوند شروع می شوند. سبک تر ، گران تر است.

نرم افزارهای لپ تاپ:

نرم افزارهای لپ تاپ چیست؟

بسیاری از برنامه ها مانند Autodesk AutoCAD ، VectorWorks ، ArchiCAD ، Cinema4D ، Artlantis ، SketchUp و Unity هم در ویندوز و هم در OS X در دسترس هستند و عملکرد آنها کاملاً یکسان است. سایر موارد فقط در ویندوز در دسترس هستند و برای اجرای ویندوز در Mac به برنامه هایی نیاز دارند.

1. ویندوز MS

در بسیاری از موارد ، لپ تاپ با ویندوز انتخاب خوبی است.یک مزیت مهم ویندوز این است که نرم افزارهای بیشتری برای ویندوز طراحی شده اند تا سیستم های دیگر. به استثنای چند مورد ، هر نرم افزاری برای معماران در ویندوز موجود است .یکی دیگر از مزایای رایانه های ویندوز این است که از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و طیف وسیعی برای انتخاب وجود دارد.

2. macOS

اپل به کیفیت عالی ، گرافیک عالی و طراحی زیبا شهرت دارد ، اما اطمینان از اینکه گزینه های خود را می دانید بسیار مهم است.اگر می توانید به نرم افزاری که برای سیستم عامل Mac در دسترس است ، مانند اتوکد ، ArchiCad ، Vectorworks ، Sketchup ، Rhino و موارد مشابه ، پایبند باشید ، می توانید با Mac کاملاً خوب کار را انجام دهید.Revit و 3ds Max برای سیستم عامل Mac در دسترس نیستند ، اما می توانید از برنامه های موازی ( مانند Parallels Desktop یا VMWare Fusion) برای اجرای ویندوز در کنار OS X استفاده کنید و نرم افزار را روی ویندوز نصب کنید.اگر به دنبال اپل هستید ، Macbook Pro یک گزینه عالی است. نسخه ایستگاه کاری Mac Pro است.Mac Mini و Macbook Air به دلیل ضعیف بودن کارت گرافیک و امکان گسترش بسیار محدود ، برای CAD مناسب نیستند.

لیست تعدادی لپ تاپ مناسب برای معماری:

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad 330 – MR

یست تعدادی لپ تاپ مناسب برای معماری
 • پردازنده: Intel Core i7 8550U سرعت تا 2.00 گیگاهرتز- 8 مگابایت کش
 • کارت گرافیک: از نوع  NVIDIA GeForce MX150 DDR5-4GB
 • صفحه نمایش: 15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD و با وضوح  Full HD|1920×1080
 • حافظه رم: 8 گیگابایت از نوع DDR4
 • حافظه ذخیره‌سازی: 1ترابایت از نوع هارد دیسک با سرعت 5400 دور بر دقیقه
 • وزن: 2کیلو و 200 گرم

لپ تاپ آیدیاپد 330 با کیفیت ساخت بالا و قیمت عالی در کنار مشخصات سخت افزاری قدرتمند، مناسب برای کاربردهای خانگی و اداری میتواند نیازهای شما را بخوبی برطرف کند.شارژدهی عالی Ideapad 330 در کنار کیفیت قابل قبول سیستم صوتی و تصویری آن میتواند تجربه داشتن یک لپ تاپ مالتی مدیای خوب از برند لنوو را برایتان تداعی کند.اگر کارتان در حد میان رده مانند فتوشاپ و اتوکد و کارهای سبک است می توانید این لپ تاپ مناسب برای معماری را انتخاب کنید.

نقاط قوت

ارزش خرید بالا و قیمت مناسب

نقاط ضعف

سی پی یو نسل 8 با وجود اینکه نسل 10 به بازار عرضه شده

لپ تاپ 15 اینچی اچ پی مدل Pavilion CS3442-A

یست تعدادی لپ تاپ مناسب برای معماری
 • پردازنده: Intel Core i7 1065G7 با سرعت 1.3 تا 3.9 گیگاهرتز-8مگابایت کش
 • کارت گرافیک: NVIDIA GeForce MX250 GDDR5 – 2GB
 • صفحه نمایش: 15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD و با وضوح 1920 در 1080پیکسل(فول اچ دی)
 • حافظه رم: 8 گیگابایت از نوع DDR4
 • حافظه ذخیره‌سازی: 1 ترابایت از نوع هارد دیسک با سرعت 5400 دور بر دقیقه
 • وزن: 1.9کیلو گرم

در بازار فعلی با تنوع زیاد محصولات انتخاب یک لپ تاپ مناسب کاربرد خانگی،مالتی مدیا و گاهی استفاده برای بازی کمی مشکل و سخت بنظر میرسد مخصوصا اگر شما برای خرید لپ تاپ مشکل تامین بودجه را نیز داشته باشید.لپ تاپ های اچ پی سری Pavilion CS3442-A با امکانات سخت افزاری متنوع همراه با قیمت مناسب میتواند انتظارات شما را در کاربری های خانگی و مالتی.این لپ تاپ می تواند تا حدودی نیاز های گرافیکی شما را نیز تامین کند و نسبت به لپ تاپ مناسب برای معماری قبل گرافیک مناسبی دارد.

نقاط قوت

ارزش خرید بالا و قیمت مناسب

حافظه مناسب

نقاط ضعف

رم پایین (قابل ارتقاء)

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad L3 – AC

یست تعدادی لپ تاپ مناسب برای معماری

لپ تاپ لنوو L3 این مدل که برای شما در نظر گرفته ایم جزء یکی از قویترین لپ تاپ مناسب برای معماری می باشد. در زیر مشخصات این لپ تاپ را مشاهده نمایید

 • پردازنده: Intel Core i7 10510U 1.8 تا 4.9 گیگاهرتز – 8 مگابایت کش
 • کارت گرافیک: NVIDIA Geforce MX 130 2GB
 • صفحه نمایش: 15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCDو با وضوح 1920 در 1080پیکسل(فول اچ دی)
 • حافظه رم: 16 گیگابایت از نوع DDR4
 • حافظه ذخیره‌سازی: 1 ترابایت از نوع هارد دیسک با سرعت 5400 دور بر دقیقه + 500 گیگ حافظه SSD
 • وزن: 2کیلو و 200 گرم

نقاط قوت

ارزش خرید بالا و قیمت مناسب

حافظه مناسب

حافظه پر سرعت SSD

سخن پایانی:

شما دراین مقاله با ویژگی های لپ تاپ مناسب رشته معماری آشنا شدید.همچنین ازنرم افزار های مورد استفاده و لیست تعدادی لپ تاپ با نقاط قوت و ضعف آنها تاحدی آگاه شدید.امیدواریم این مقاله را بپسندید.اگر سوال یا نظری دارید لطفا در کامنت مطرح نمایید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

Leave a Reply