معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

20 روز کمک مومنانه جهادی‌ها به مناطق سیل‌زده سیستان/ کتابخانه‌ای که مرکز خیرات شد

[ad_1]

حسین بابازاده مقدم، مسئول موسسه خیریه حمایتی و آموزشی زندگی خوب در گفت‌وگو  با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: موسسه ما در سازمان بهزیستی استان تهران و البرز با هدف کمک به کودکان کار و خیابانی و کودکان محروم از آموزش و تحصیل به میدان آمده است تا برای این قشر کاری انجام دهد. از سال ۹۴ به صورت رسمی و ۴ سال قبل‌تر از سال ۹۰ به صورت غیررسمی در استان‌های تهران و البرز با همکاری نهادهای دولتی، خصوصی و قضایی برای کمک به کودکان کار وارد عرصه شدیم و ابتدا شناسایی را در دستور کار گذاشتیم.

شناسایی ۱۷۰۰ پرونده کودکان کار برای حمایت

وی افزود: کار شناسایی ما در دو استان تهران و البرز و بعد در دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی منجر به تشکیل ۱۷۰۰ پرونده از کودکان کار شد. ما توانستیم ۲۵۰ کودک را از چرخه کار اجباری خارج کنیم و برای مابقی نیز خدماتی در زمینه جلوگیری از تعرض جسمی و روانی، ترک اعتیاد و بازگشت به تحصیل را ارائه کنیم.


کمک به کودکان برای بهبود وضع زندگی آن‌ها

بابازاده تصریح کرد: به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) اقدام به توزیع سبدهای کالا در میان کپرنشینان کهیر از توابع کنارک استان سیستان و بلوچستان کردیم. در این منطقه ۱۲ هزار و ۸۹۷ کودک دچار سوء تغذیه هستند و متاسفانه خانواده‌های آنان نیز شغل ثابتی ندارند.

توزیع ۳۶۰۰ سبد کالا در میان محرومان سیستان و بلوچستان

مسئول موسسه خیریه حمایتی و آموزشی زندگی خوب با اشاره به اینکه این موسسه از سال ۹۶ تاکنون ۳۶۰۰ سبد کالا در میان محرومان و نیازمندان این استان توزیع کرده است، خاطرنشان کرد: همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) ۲۰۰ بسته معیشتی شامل برنج، روغن، حبوبات و گوشت و مرغ گرم را توزیع کردیم.


ارائه خدمات پزشکی و دندانپزشکی یکی از برنامه‌های این خیریه در سیستان و بلوچستان است

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲۰ روز از امدادرسانی موسسه زندگی خوب در سیل اخیر بخش جنوبی سیستان و بلوچستان می‌گذرد، گفت: نیروهای امدادی زندگی خوب مشغول مرمت بنای نیازمندان و معلولین هستند. 

کتابخانه‌ای که مرکز خیرات شد

بابازاده به اشاره به اینکه کتابخانه‌ای نیز برای وحدت و تعالی در شهر دشتیاری افتتاح کردیم، گفت: این واحد فرهنگی در قلب مناطق محروم جنوب استان سیستان و بلوچستان، توانسته وحدت، معنویت و دانایی را در منطقه ضریب  دهد. این مجموعه ۱۲۰ مترمربع مساحت و ۴ هزار جلد کتاب دارد و به کانونی برای همدلی دوستانه و مومنانه اهل سنت و شیعیان تبدیل شده است.


تمام برنامه‌های این خیریه با محوریت کتابخانه برگزار می‌شود

مسئول موسسه «زندگی خوب» در پایان خاطرنشان کرد: ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی، بهداشتی و پزشکی و حمایت از کودکان، از جمله ثمرات ارزشمند این بنای محقر اما پرفایده است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

[ad_2]

Source link

Leave a Reply