معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

۲۱۷ مصوبه، حاصل بیست‌و‌پنجمین سفر استانی هیأت دولت در استان اصفهان

[ad_1]

 ‌به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سیدصولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور بامداد پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان با بیان اینکه با ۳۰ دستگاه در این سفر مصوباتی داشتیم، اظهار داشت: مجموعا ۲۱۷ مصوبه داشتیم که فقط مصوبات عمرانی است و تعداد قابل توجهی مصوبه درباره بنگاه اقتصادی تصویب شده که تسهیلات حدود ۳۰ میلیارد تومان برای رفع مشکلات آب پیش‌بینی شده است.

وی عنوان کرد: در حوزه زیربنایی ۴۵ مصوبه، بهداشت و درمان ۳۳ مصوبه، آب و خاک و کشاورزی ۴۲ مصوبه و برای علاج بخشی به مشکل آب استان یک سوم اعتبارات به این بخش اختصاص داده شد، در حوزه رفاهی و اجتماعی ۲۶ مصوبه، اشتغال ۸ مصوبه، فرهنگی، آموزشی و ورزشی ۵۳ مصوبه و سایر حوزه‌ها نیز ۹ مصوبه داشتیم.

اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان به برنامه‌های استان در این سفر

عرت‌اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی نیز در این جلسه اظهار داشت: در این سفر استانی ۵۰۰ میلیارد تومان به برنامه‌های استان تخصیص داده شد که بالاترین رقمی است که سابقه داشته ما برای استان‌ها در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: بازدید از محله محروم حصه، مجتمع گردشگری سلامت، شهرک بهارستان، مجموعه بازپروری اعتیاد که ذیل ماده ۱۶ فعالیت می‌کنند، بازدید از پل‌های زاینده‌رود، منارجنبان، نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، نشست با روحانیون استان و… اقداماتی بود که در این سفر داشتیم.

ظرفیت خوب اصفهان برای گردشگری سلامت

ضرغامی با اشاره به ظرفیت درمانی استان اصفهان بیان داشت: بیمارستان یک فرصت برای گردشگری سلامت است که اصفهان می‌تواند در این زمینه به شدت تاثیرگذار باشد که هرچقدر در این حوزه سرمایه‌گذاری شود خوب است، مجموعه حاضر در استان اصفهان بسیار خوب است و جای پیشرفت دارد.

در ادامه این جلسه سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی، اظهار داشت: مصوبات بخش کشاورزی سفر استانی در ۲ بخش مطرح می‌شود که به شرح زیر است: 

بخش اول ۳ هزار و ۲٠٠ میلیارد تومان برای بخش کشاورزی

۲٠٠ میلیارد تومان برای مرمت قنوات

هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان برای آب‌یاری نوین، انتقال آب با لوله، ایجاد استخرهای ذخیره آب شبکه آب‌یاری

۲٠٠ میلیارد تومان برای اصلاح باغات

۱۸٠ میلیارد تومان برای صدور سند و رفع تداخلات کشاورزی

۳٠٠ میلیارد تومان برای صیانت از آبخیرداری، آبخوان، داری، بیابان‌زدایی، صیانت از جنگل‌های زاگرس، یگان حفاظت منابع طبیعی و امور اراضی

۱٠٠ میلیارد تومان برای کمک بخ عشایر در آب‌رسانی

۵۷٠ میلیارد تومان برای کمک به زیرساخت‌های شهرک‌های کشاورزی

۲٠ میلیارد تومان برای حمایت از پرورش شتر در بخش کویری

۶٠ میلیارد تومان برای ایجاد صندوق گیاهان دارویی و گل محمدی

۶٠ میلیارد تومان برای کمک به ازمایش‌های دامپزشکی

۱٠٠ میلیارد برای تومان احداث جاده‌ بین مزارع

بخش دوم ۲ هزار میلیار تومان یارانه سود تسهیلات از محل تبصره ۱۸ برای توسعه گلخانه‌ها و اشتغال جایگزین در بخش کشاورزی با اولویت غرب و شرق اصفهان

در این سفر ۳ هزار میلیارد منبع برای راه‌های استان دیده شد

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی نیز در این جلسه اظهار داشت: در این سفر برای راه‌های استان ۳ هزار میلیارد تومان منبع دیده شده و امید داریم با این عدد بخش قابل توجهی به جز ازادراه‌ها که از منابع ملی و مشارکتی در دست جریان است از جمله کمربندی شرق که در حال انجام است، حل شود. 

وی با بیان اینکه استان اصفهان حدود ۱٠ درصد آزادراه‌ها را در خود جای داده است، گفت: به لحاظ تردد بار و مسافر این بخش ازادراهی وجود دارد همچنین بسیاری از راه‌ها دچار فرسودگی است و نیاز به بازسازی دارد. 

قاسمی پیرامون طرح ملی مسکن توضیح داد: برای نهضت ملی مسکن حدود ۴٠٠ هزار نفر در استان ثبت‌نام کرده‌اند که حدود ۸٠ درصد در پالایش باقی خواهند ماند و نیازمند اقدام جدی و اساسی در این باره هستیم. 

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس گزارشات و بازدیدها، برای ۲ سال آینده برای بیش از ۱٠٠ هزار نفر زمین پیش‌بینی شده و دیگر زمین‌ها در حال بررسی است، امروز هم ۲٠ هزار واحد برای ساخت در دست اجرا داریم اما کافی نیست و نیازمند اقدامات اساسی هستیم. 

وی یادآور شد: از رئیس‌جمهور می‌خواهم حتما برای جهش تولید نهضت مسکن وقتی ویژه گذاشته شود تا عقب‌ماندگی‌مان در بحث ساخت جبران شود همچنین برخی زمین‌ها نیاز به انتقال به راه و شهرسازی دارد. 

 پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان-تهران، نیازمند تصمیم جدی است

قاسمی با بیان اینکه امروز از قطار سریع‌السیر بازدید داشتیم، گفت: کل مسیر ۲۵٠ کیلومتر است و ۱۴٠ کیلومتر روسازی انجام شده و نزدیک به ۲ هزار نفر مشغول به کار هستند، نیاز است درباره این پروژه تصمیمی جدی گرفته شود. 

وزیر راه و شهرسازی گفت: مشکل‌ این است که طرف چینی منتظر بازگشایی بخش بعدی است و اگر این کار انجام نشود، بخش انجام شده فاسده، ای ندارد و توسط طرف مقابل جریمه نیز خواهیم شد. 

هم‌چنین بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت نیز با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ۱٠ دانشکده از بهترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور است، هزار و ۲۴ هیات علمی و ۱٠ هزار دانشجو دارد، اظهار داشت: این دانشگاه به استان‌های مجاور نیز خدمات می‌دهد، هزار خانه و مرکز جامع بهداشت خدمات می‌دهد و با توجه به جمعیت نیاز است کمک‌های لازم برای بحث بهداشتی و درمانی ارائه شود. 

وی شرح مصوبات حوزه بهداشت و درمان را به شرح زیر اعلام کرد: 

۲٠٠ میلیارد تومان تکمیل بیمارستان کودکان امام حسین

۱٠٠ میلیارد تومان تکمیل بیمارستان فیض

۸٠ میلیارد تومان برای بیمارستان افضلیان نائین

۲٠٠ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ساعی خمینی شهر

۳٠ میلیترد تومان برای تکمیل خوابگاه دانشجویی

۱ میلیارد تومان تکمیل پایگاه امدادی جاده آران و بیدگل

۲٠ میلیارد تومان برای تکمیل دانشکده دندانپزشکی

۴٠٠ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های بهداشتی

۳٠ میلیارد تومان برای تکمیل کلینیک تخصصی شهید بهشتی اصفهان

۳٠ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ورزنه

۱٠٠ میلیارد تومان برای بیمارستان شیخ‌بهایی

۸٠ میلیارد تومان برای تکمیل اتاق‌های عمل و icu بیمارستان امین

۳۵ میلیارد تومان برای تهیه ۵ دستگاه سی‌تی‌اسکن

۵ میلیارد تومان برای توسعه بیمارستان بادرود

۱٠ میلیارد تومان برای تکمیل کلینیک تخصصی بیمارستان سمیرم

۲٠ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز اورزانس درمانگاه بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) 

۵ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز پایگاه انتقال خون شهرضا

۴ میلیارد تومان برای تکمیل پایگاه انتقال خون استان

۴٠ میلیارد تومان برای تکمیل پاویون پزشکان بیمارستان الزهرا

۱۲ میلیارد تومان برای تکمیل کلینیک تخصصی بیمارستان چادگان

۷٠ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان امام حسن اران و بیدگل

۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان قلب شهید چمران

انتهای پیام/۶۳۱۱۹/آ/


[ad_2]

Source link

Leave a Reply