معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

گام مهم دانش‌بنیان‌ها برای کاهش هزینه‌های دندانپزشکی

[ad_1]

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، خروج ارز یکی از مشکلات و دغدغه‌های اساسی در کشور محسوب میشود که شرکت های دانش بنیان تلاش به سزایی برای جلوگیری و کاهش این امر در زمینه های مختلف می‌کنند. لبه دیگر مصرف ارز برای خرید محصولات مورد نیاز کشور، گران‌شدن خدمت و محصول برای مردم است. یک نمونه اصلی آن، واردات دستگاه و تجهیزات دندانپزشکی است که منجر به بالارفتن هزینه‌های این خدمات ضروری شده است. 

حالا نخبگان در یک شرکت دانش‌بنیان توانسته‌اند بخشی از این تجهیزات را بومی کنند و قدم‌های مهمی برای جلوگیری از خروج ارز و کاهش هزینه خدمات دندانپزشکی بردارند. 

سروش جلالیان، مدیرعامل این شرکت در گفتگو با خبرنگار فارس، در خصوص حوزه فعالیتشان گفت: شرکت ما در سال ۹۸ با حضوری تعدادی از جوانان تحصیل کرده با هدف ساخت محصولات و تجهیزات دندانپزشکی فعالیت خود را آغاز کرد و با اولویت، توجه به رفع نیازهای داخلی و خودکفایی کشور در حوزه محصولات پزشکی و به طور خاص دندانپزشکی گسترش یافت.

وی اظهار داشت: تا پیش از  تولید دستگاه های ما، انواع نمونه های دستگاه های ساکشن موجود در بازار و مطب ها، وارداتی و خارجی بوده است. ولی شرکت ما با تکیه بر توانایی و علم جوانان توانسته برای ساختن این دستگاه به خودکفایی برسد و علاوه بر اشتغال زایی و خودکفایی در تولید این محصول از خروج ارز جلوگیری کند.

این شرکت تنها تولید کننده دارای مجوز تولید ساکشن های مرکزی دندانپزشکی و پرتابل دندانپزشکی در ایران است و تاکنون توانسته 26 مدل دستگاه تولیدکند،که به لحاظ تکنولوژی و فنی در سطح بهترین های دنیا قرار دارد.

مدیرعامل شرکت «سازه طب هواپرگاس» در ادامه افزود: این دستگاه ها دارای تکنولوژی خاص و پیچیده ای نیستند و تفاوت آن ها با نمونه های خارجی فقط طرز چینش قطعات کنار یکدیگر است، زیرا باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود. در این حوزه کیفیت تکرارپزی و کارکرد مورد نظر است.

 از ویژگی های این محصول کیفیت بالا و خدمات پس از فروش این محصول است؛ علاوه بر این ، کنترل از راه دور،کنترل دما و دیگر قابلیت هایی در این دستگاه ها وجود دارد که در نمونه خارجی نیست.

آرش جلالیان در رابطه با قیمت این محصول در مقایسه با نمونه خارجی افزود: این دستگاه نسبت به نمونه های وارداتی و خارجی نصف قیمت بوده و یک دهم آن مصرف برق دارد. ما هم اکنون ظرفیت تولید 50 دستگاه را در مجموعه داریم.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

[ad_2]

Source link

Leave a Reply