معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

پرداختی‌های پرسنلی و غیرپرسنلی علوم پزشکی گیلان به‌روز است

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، نشست هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز با حضور ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونین و مدیران ستادی دانشگاه در سالن اجلاس حوزه ریاست و همچنین مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها، بیمارستان‌ها و دانشکده‌ها به‌صورت ارتباط تصویری برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با تسلیت ایام حزن و اندوه سالار شهیدان امام حسین علیه‌السلام اظهار کرد: فلسفه قیام امام حسین (ع) رهایی از جهل و گمراهی بوده است.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم و بهره‌گیری از ظرفیت بیت‌المال در این جهت از شاخصه‌های مدیر تربیت‌یافته در مکتب حسینی است، افزود: مسؤول و مدیر در دانشگاه اگر از امکانات درست استفاده کند و در کارش تعهد و تخصص داشته و از همه مهم‌تر نسبت به حقوق مردم ‌توجه داشته باشد، در مکتب امام حسین علیه‌السلام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهدای زمین برای احداث طرح‌های بهداشتی و درمانی در سال‌های گذشته، گفت: همه مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها باید کمک کنند تا اسناد مالکیت زمین‌ها و موقوفات را سریعاً ساماندهی کنند.

همه پرداختی‌های پرسنلی و غیرپرسنلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌روز است

سالاری با اشاره به به‌روزرسانی پرداخت های پرسنلی و غیر پرسنلی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد: خوشبختانه بخش اعظمی از کارانه مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین بخش‌های دارو، تجهیزات و بازار پرداخت‌ شده است.

وی با بیان اینکه تخصیص بودجه در بهداشت منوط به ثبت خدمات در سامانه‌ها است، افزود: بسیاری از کارها در نظام سلامت گیلان انجام شده اما در سامانه سیب ثبت نمی‌شود که باید این موضوع بسیار جدی گرفته شود.

همه باید در نظام بهداشت، درمان و آموزش دارای کارنامه عملکردی باشند

سالاری با اشاره به وجود نیروی انسانی کافی و تجهیزات مناسب جهت ارائه خدمات سلامت‌محور به مردم گفت: همه همکاران در معاونت‌های بهداشتی، درمان و آموزشی باید دارای کارنامه عملکردی باشند و زیرساخت‌های این کار خواست نیز لازم است سریعاً طراحی و در دسترس قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از خدمات بهداشتی و درمانی در استان باید بدون کم‌وکاست و به بهترین شکل ممکن به مردم ارائه شود، تصریح کرد: ایجاد و توسعه مرکز شبانه‌روزی دندانپزشکی، راه‌اندازی حداقل یک داروخانه شبانه‌روزی، ایجاد مرکز غربالگری سرطان در شهرستان‌ها یا در شهرستان‌های معین ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان را مسؤول تمامی مسائل حوزه سلامت در شهرستان‌ها دانست و بیان کرد: مدیران بهداشت و درمان شهرستان‌ها مسؤول تمامی خدمات بهداشتی، درمانی هستند و باید در برابر همه اقدامات پاسخگو باشند.

 راه‌اندازی داروخانه‌ای مختص ارائه خدمات دارویی به بیماران سرطانی در گیلان

سالاری یکی از بزرگ‌ترین اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان را ایجاد و راه‌اندازی مرکز داروخانه‌ای مختص بیماران سرطانی دانست و گفت: هم‌اکنون تمام بیماران سرطانی داروهای موردنیاز خود را در مراکز داروخانه‌ای دولتی دریافت کرده و نباید نسخه به دست در مراکز داروخانه‌ای سرگردان باشند.

وی اصلاح نظام تغذیه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را یکی از اقدامات اساسی دانست و افزود: تمامی اهداف در یکپارچه‌سازی تهیه، طبخ و توزیع تغذیه ارتقای کیفی و پیشگیری از اسراف بوده است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، همان‌گونه که در تغذیه به‌عنوان پرهزینه بودن خدمات نیاز به اصلاح و نظارت بیشتر بود، در حوزه تأسیسات و نگه‌داری تجهیزات نیز، نیاز به اصلاح و جدیت در اعمال اهرم‌های مدیریتی وجود دارد.

بستری ۳۰۰ بیمار کرونایی در گیلان / مراقبت‌ها و واکسیناسیون جدی گرفته شود

سالاری اشاره‌ای به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان کرد و گفت: در حال حاضر ۳۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و سیر ابتلا به این بیماری همچنان صعودی بوده و لازم است مراقبت‌ها و همچنین واکسیناسیون در استان جدی‌تر گرفته شود.

وی همچنین بر تشدید خدمات غربالگری به‌ویژه در غربالگری فشارخون، مراقبت دهان و دندان تأکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمامی اقدامات انجام‌شده به جهت افزایش برخورداری مردم از خدمات دولتی نظام سلامت بوده، تصریح کرد: باید مراکز ماموگرافی در استان فعال‌تر شده و همچنین از دستگاه رادیوتراپی در مرکز آموزشی درمانی رازی بیشتر بهره گرفته شود.

هدف از قیام امام حسین (ع) خارج کردن بشریت از جهل و گمراهی است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه‌السلام اظهار کرد: امام حسین (ع) تمام وجودش را در راه خدا صرف کرد و هدف از قیام این امام همام، خارج کردن بشریت از جهل و گمراهی بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلی با اذعان به اینکه اگر کسی در مسیر امام حسین علیه‌السلام باشد و با جهل زندگی کند، در مشی این امام بزرگوار نیست، افزود: کسی که امام‌حسینی باشد نمی‌تواند در مواجهه با ظلم بی‌تفاوت باشد چراکه هم‌نشینی با ظالم از اوصاف لشکریان یزید است.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه درس عاشورا را مقاومت و بردباری دانست و گفت: عاشورا درس آزادگی به ما داده و به ما می‌فهماند که در برابر ظلم سکوت نکنیم.

گفتنی است در این نشست تعدادی از معاونین و همچنین مدیران ستادی دانشگاه به بیان نکته و نظرات و همچنین دیدگاه‌های پیرامون حوزه‌های کاری خود و راهکار‌های عملیاتی در جهت ارتقای شاخص‌ها و رفع موانع نظام سلامت اشاره کردند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


[ad_2]

Source link

Leave a Reply