معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

مصائب درمانگاه فرهنگیان هرمزگان/ از فرسودگی یونیت‌های دندانپزشکی تا چشم‌انتظاری 28 هزار فرهنگی

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، درمانگاه فرهنگیان هرمزگان واقع در کوچه مجاور با شهرداری بندرعباس با 23 کارمند مشغول فعالیت است اما بواسطه دوران کرونا و کاهش خدمات آن و کاهش مراجعه بیماران به این مرکز درمانی، عملا رو به زمین‌گیری نهاد به طوری که در ماه‌های اخیر کارمندان آن 6 ماه بود که حقوق دریافت نکرده بودند.

 

با بازدید شبانه مهدی دوستی در همان اولین هفته انتصابش به عنوان استاندار هرمزگان از این درمانگاه، بلافاصله با تلاشی ویژه و همکاری شرکت نفت ستاره خلیج فارس، 5 ماه حقوق عقب مانده کارکنان این درمانگاه پرداخت شد اما مشکلات این درمانگاه به اقداماتی اساسی‌تر نیاز دارد تا 26 هزار فرهنگی هرمزگان و بیش از 60 هزار نفر خانواده آنان بتوانند خدماتی شایسته و در خور شأن جامعه فرهنگیان استان دریافت کنند.

در همین زمینه حسین ابوالپور همایی مدیرعامل درمانگاه فرهنگیان هرمزگان در گفت‌وگویی رسانه‌ای با بیان این که هنوز تکلیف پروانه‌های درمانگاه فرهنگیان روشن نشده و این تشکیلات خودگردان اداره می‌شوند، عنوان داشت: اگر تجهیز باشیم و تعرفه ما بخش خصوصی باشد ، می‌توانیم دوام بیاوریم اما گران شدن اجناس دندانپزشکی و عدم افزایش متناسب تعرفه‌ها و کرونا سبب کساد شدن وضعیت این درمانگاه شده است.

 

وی افزود: درمانگاه فرهنگیان در دوران کرونا بدلیل نداشتن تجهیزات تشخیصی عملا از گردونه درمان وا ماند و با ۸۰ درصد کاهش بیمار در دوران کرونا مواجه شدیم و این در حالی بود که افزایش شدید هزینه‌ها، افزایش حقوق ۲۳ کارمند و … موجب شد تا عملا درمانگاه مقروض شود.

ابوالپور همچنین در بیان دیگر مشکلات این درمانگاه نیز گفت: یونیت‌های دندانپزشکی ما فرسوده شده و حتی دستگاههای چشم پزشکی ما با وجود سه متخصص چشم پزشکی در هفته کاملا مستهلک شده و دستگاه اکوکاردیوگرافی ما به دلیل قدیمی بودن، دیگر قابل بهره‌برداری نیست. حتی رادیوگرافی تک دندان ما کهنه شده و اتوکلاوهای ما قدیمی و مستهلک است و خدمات ما در شان خانواده معلمان نیست.

 

مدیرعامل درمانگاه فرهنگیان تصریح کرد: 6 ماه در پرداخت حقوق پرسنل این درمانگاه عقب بودیم اما با حمایت استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش و آقای دادور مدیرعامل نفت ستاره، ۵ ماه حقوق معوق ما را که ۶۰۰ میلیون بود، پرداخت شد و در تلاشیم تا از ظرفیت صنایع برای تجهیز درمانگاه بهره بگیریم و در این زمینه پیگیری‌های خوبی از سوی دفتر استاندار انجام شده است تا تجهیزات و امکانات مناسبی به این درمانگاه اختصاص یابد.

ابوالپور اضافه کرد: تعرفه‌های درمانگاه‌های فرهنگیان بشدت پایین است و برای پزشکان متخصص نمی صرفد در این بخش کار کنند و از سوی دیگر همه درمانگاه‌های فرهنگیان در کشور همین دست مشکلات را دارند اما با کمک‌های محلی و صنایع پیرامونی و حمایت خیران توانسته‌اند پاره‌ای از تجهیزات مورد نیاز خود را تأمین کنند.

 

راه حل چیست؟

وی در بیان راه حل و پیشنهاد برای این منظور نیز عنوان کرد: باید درمانگاههای وزارت آموزش و پرورش بتواند از پزشکان و معلمان استخدامی در تامین نیروی انسانی کمک بگیرند و از سوی دیگر بنگاههای اقتصادی استان کمک کنند تا خدمات درمانی شایسته‌ای به خانواده ۲۸ هزار فرهنگی و بازنشسته و 70 هزار نفر خانواده‌های آنان ارائه شود.

 

مدیرعامل درمانگاه فرهنگیان هرمزگان بیان داشت برای تجهیز کامل این درمانگاه در بخش‌های فیزیوتراپی، دندانپزشکی، قلب، چشم پزشکی، زنان و زایمان و … به ۷ تا ۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا بتوانیم خدمات مطلوب، تخصصی و شایسته‌ای به خانواده فرهنگیان، بازنشستگان و خانواده‌های آنان ارائه کرده و در عین بتوانیم رضایتمندی مطلوبی در این زمینه فراهم آوریم.

انتهای پیام/ 88055این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

[ad_2]

Source link

Leave a Reply