معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

محل تحصیل و اشتغال پزشکان آینده مشخص می‌شود

[ad_1]

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، جلیل کوهپایه زاده، دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در برنامه «روزنه» رادیو گفت وگو در مورد افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی،گفت: در آخرین جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی سال قبل مصوب شد که ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی عمومی سالانه و به مدت چهار سال 20 درصد افزایش پیدا کند. 

وی با اظهار اینکه این افزایش با اولویت مناطق محروم و کمتر برخوردار پیش بینی شده، افزود: اجرای این قانون در سال اول معادل با افزایش 1600 نفر دانشجوی پزشکی مازاد بر 8 هزار نفری است که در سال 1400 پذیرش شده داشتیم؛لذا جمعاً 9600 نفر به عنوان ظرفیت کنکور پزشکی امسال تعیین شد. 

دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی خاطرنشان کرد: دانشجویان رشته پزشکی در نهایت و بعد از اتمام تحصیل خود بر اساس قانون عدالت آموزشی باید در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور مشغول به کار شوند، چون ما افزایش ظرفیت را به عنوان یکی از راه‌های توزیع عادلانه خدمات سلامت در کشور می‌دانیم. 

کوهپایه زاده عنوان کرد:با نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار بر این شد که نقطه محل‌های به کارگیری این پزشکان آینده و محل تحصیل آنها را در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در دفترچه مشخص کنیم. 

وی یادآور شد:بحث افزایش پذیرش در رشته دندانپزشکی هم به عنوان یکی از دستورات شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که باید در دو بخش عمومی و تخصصی برنامه ریزی شود که البته جمع بندی پیشنهادات وزارت بهداشت در مورد افزایش ظرفیت پذیرش در رشته دندانپزشکی متناسب با زیرساختها هنوز در شورای عالی انقلاب فرهنگی در دست بررسی است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

[ad_2]

Source link

Leave a Reply