معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

فومن قابلیت تبدیل به قطب درمان غرب گیلان را دارد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، عصر امروز در حاشیه افتتاح کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی فومن، نشست شورای سلامت این شهرستان نیز در فرمانداری فومن تشکیل شد. 

دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده توسعه خدمات سلامت در فومن است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با بررسی از وضعیت زیرساختهای بهداشت و درمان فومن اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمادگی دارد تا سطح بهداشت، درمان و همچنین ارایه خدمات داروخانه‌ای خود را توسعه دهد. 

ارسلان سالاری با اشاره به راه اندازی کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی فومن افزود: این کلینیک علاوه بر ارایه خدمات حوزه درمان می‌تواند به صورت شبانه روزی به مردم داخل شهر به ویژه در تامین و توزیع دارو خدمت کند. 

وی با اشاره به نیاز فومن به دستگاه MRI و CT اسکن گفت: با راه اندازی این دو بخش علاوه بر فومن می‌توان به شهرستان‌های مجاور نیز خدمات درخوری، ارایه کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اقدامات شهرداری‌ها در حوزه سلامت بیان کرد: شهرداری‌ها ذاتا وظایفی را در راستای مسؤولیت اجتماعی دارند و می‌توان از این ظرفیت در توسعه خدمات سلامت نیز بهره گرفت. 

سالاری با شرایط خاص گردشگرپذیر بودن فومن نسبت به سایر مناطق کشور گفت: اعتقاد دارم فراتر از استاندارهای لازم باید در شهرستان فومن خدمات بهداشت، درمان و اورژانس توسعه پیدا کند. 

وی خدمات دندانپزشکی در فومن را از نیازمندیهای اساسی برشمرد و تصریح کرد: ارایه خدمات دندانپزشکی جز خدمات گران محسوب میشود که میتوان با افزایش یونیت‌های دندانپزشکی و افزایش پزشک افزایش رضایتمندی را در مردم به ویژه افراد کم‌برخوردار فراهم کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر افزایش ساعات داروخانه بیمارستان امام حسن مجتبی علیه السلام فومن تاکید کرد و افزود: این داروخانه باید علاوه بر درون سپاری به صورت شبانه روزی و یا حداقل در دو نوبت صبح و عصر فعالیت کند. 

افزایش زیرساخت‌های بهداشت و درمان در گیلان
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تقدیر از زحمات پر تلاش کادر بهداشت و درمان استان اظهار کرد: سالاری در بدتر شرایط ممکن در کشور دانشگاه علوم پزشکی گیلان را تحویل گرفت که بدهکاری بالای ۷۵۰ میلیارد تومانی داشت اما اکنون شاهدیم این بدهکاری‌ها نه تنها اسدیه شده بلکه سیر مثبت دارد. 

خلیل بهروزی فر با بیان اینکه سطح شاخص‌های بهداشت و درمان استان از متوسط استان‌های کم برخوردار نیز کمتر بود، افزود: الحمدلله امروزه همه مجمع نمایندگان گیلان به تلاش‌های قابل تحسین دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ویژه مادر بهداشت و درمان و ایثارگران آن‌ها اذعان دارند. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کرونا امنیت اجتماعی کشور را به مخاطره انداخت، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اجرای برنامه‌ها و سیاست‌ها به گونه‌ای موفق عمل کرد که امروزه رتبه نخست بالاترین پوشش واکسیناسیون در کشور را دارد. 

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدامات دانشگاه در افزایش سطح زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان بیان کرد: شهرستان‌های فومن و شفت دارای جمعیت شناور بیشتری نسبت به سایر شهرستان‌های استان هست و نیازمند توجه بیشتری است. 

وی با بیان اینکه شهرستان فومن می‌تواند قطب بهداشت و درمان غرب گیلان باشد، تصریح کرد: طی دو سال اخیر کمبودهای‌های حوزه سلامت فومن و شفت تا حدود زیادی مرتفع شده و امیدواریم همچنان شاهد رشد شاخص‌ها باشیم. 

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت همچنین از اقدامات ارتش به ویژه فرمانده نیروی زمینی سپاه و فرمانده محرومیت‌زدایی ارتش نیز تقدیر و تشکر کرد. 

فرماندار فومن نیز در این نشست با اشاره به باقی ماندن خدمت به مردم اظهار کرد: تا زمانی که مردم از خدمات عام المنفعه بهره‌مند هستند، اجر و ثواب آن جاری خواهد بود. 

موسی فکور با اشاره به اقدامات قابل تحسین دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مدیریت کرونا افزود: اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان منجر به تحسین مسوولان کشور به ویژه رییس جمهوری و وزیر بهداشت شد که از این رو قابل تحسین است. 

به گزارش فارس، در این نشست تعدادی از معاونین دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان، مدیر شبکه بهداشت و درمان و رئیس بیمارستان امام حسن مجتبی علیه السلام فومن به بیان دغدغه‌ها و راهکارهای توسعه سلامت در شهرستان فومن پرداختند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

[ad_2]

Source link

Leave a Reply