معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

حمایت انجمن اوتیسم زنجان از 121 بیمار/ کاردرمانی، زندگی بیماران را بهبودی نسبی می‌دهد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اوتیسم واژه‌ای که هستند افرادی که تا کنون حتی آن را نشنیده باشند، ولی در عالم واقعیت به ویژه خانواده‌هایی که با آن  درگیر هستند معنی و مفهوم خاصی دارد.

هر چند این بیماری علاوه بر ناشناخته بودن، درمانی هم ندارد ولی تجربه ثابت کرده است با کاردرمانی می‌توان زندگی بیمار اوتیسمی و خانواده‌های این بیماران به بهبود بخشید.

کمال بهرامی، رئیس هیأت مدیره انجمن اوتیسم استان زنجان در این رابطه طی گفت‌وگویی با خبرنگار فارس با تاکید بر اینکه آمار درستی در مورد تعداد بیماران مبتلا به اوتیسم در هیچ انجمنی وجود ندارد، اظهار کرد: این انجمن در حال حاضر 121 مراجعه کننده دارد.

رئیس هیأت مدیره انجمن اوتیسم استان زنجان با بیان اینکه مبتلایان به اوتیسم در قالب طیف تقسیم‌بندی می‌شوند، افزود: این مبتلایان شامل اوتیسم کلاسیک گوشه‌گیر و منزوی تا بیش‌فعال است و در واقع این بیماری طیف‌های وسیعی را در بر می‌گیرد.

وی راه‌کار کمک به کودکان اوتیسم را شناسایی به موقع و ارائه خدمات توانبخشی دانست و ادامه داد: ارائه خدمات توانبخشی مانع بروز عارضه‌های دیگر خواهد شد.

بهرامی دندانپزشکی و ارائه خدمات در این بخش را یکی از مشکلات جدی مبتلایان به اوتیسم عنوان و تصریح کرد: تا چند وقت پیش زنجان مرکزی برای ارائه خدمات به این بیماران نداشت و بیماران به کرج اعزام می‌شدند، ولی در حال حاضر یک مرکز خصوصی خدمات دندانپزشکی به این کودکان ارائه می‌کند چرا که اوتیسمی‌ها برای دریافت خدمات دندانپزشکی باید بیهوش شوند.

رئیس هیأت مدیره انجمن اوتیسم زنجان با تاکید بر بالا بودن هزینه‌های توانبخشی برای بیماران اوتیسمی گفت: در حال حاضر هر جلسه گفتاردرمانی و یا کاردرمانی 150 هزار تومان هزینه دارد و این موضوع زمانی بغرنج می‌شود که بدانیم پاسخ به درمان در بین اوتیسمی‌ها متفاوت و اغلب طولانی مدت است.

وی با تاکید بر اینکه کودکان اوتیسمی بعد از کاردرمانی بهبودی نسبی می‌یابند، افزود: یکی از دلایل اصلی بی‌قراری کودکان اوتیسمی عدم برقراری ارتباط و رساندن منظور است.

بهرامی با اشاره به نقش مهم تشخیص به موقع اوتیسم در بیماران گفت: اگر تشخیص به موقع و درست انجام شد می‌توان با کاردرمانی زمینه حضور آن‌ها را در مدرسه هم فراهم کرد.

رئیس هیأت مدیره انجمن اوتیسم زنجان به فعالیت مدرسه اوتیسم در مقطع ابتدایی در زنجان اشاره و تصریح کرد: این دانش‌آموزان در مقاطع بالاتر در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند.

وی مهم‌ترین انتظار فعالان انجمن را شناساندن اوتیسم به مردم اعلام و تصریح کرد: آمار ارائه شده در مورد این بیماری در واقع کوه یخ است.

بهرامی با بیان اینکه طبق اخبار اوتیسم هم جزو بیماری‌های خاص تقسیم بندی شده است، ادامه داد: این موضوع فقط در حد خبر است و تاکنون اقدامی در این مورد انجام نشده است.

رئیس هیأت مدیره انجمن اوتیسم زنجان هزینه نگهداری هر بیمار اوتیسمی را در بخش توانبخشی به صورت معمول 6 تا 7 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این بیماران از بیمه معمول و رایج در جامعه استفاده می‌کنند که در برخی موارد خانواده بیمه تکمیلی هم دارند.

انتهای پیام/73004این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

[ad_2]

Source link

Leave a Reply