معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

اعلام شرایط اختصاصی کنکور/ دانشجویان اخراجی و انصرافی هم می‌توانند در کنکور 1401 شرکت کنند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ که از ۱۰ بهمن‌ماه آغاز شده و تا ۱۷ بهمن‌ماه هم ادامه دارد، شرایط ویژه‌ای درنظر گرفته شده است، یکی از این شرایط داشتن یا دریافت گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی ) یا دیپلم نظام آموزشی جدید (اعم از شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای یا کاردانش) حداکثر تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱ یا دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه یا داشتن مدرک کاردانی است.

ثبت‌نام و ادامه تحصیل پذیرفته شدگان در رشته‌هایی که پذیرش آنان از نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ آغاز می‌شود به شرط دریافت مدرک تحصیلی دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ یا پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی حداکثر تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ بلامانع است.

دارندگان مدرک کاردانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته و همچنین داوطلبانی که حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ در مقطع کاردانی فارغ التحصیل می‌شوند، می‌توانند در آزمون سراسری ثبت نام کنند. البته فارغ‌التحصیلان رشته‌های تحصیلی مورد نیاز وزارت بهداشت ( مشمولین خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان ) در مقطع کاردانی که باید حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ یا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ در صورت قبولی در رشته هایی که پذیرش آنان از نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ آغاز می‌شود، خدمات خود را به پایان رسانده باشند، چنانچه در مقطع دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرفته شوند، می‌توانند خدمات موضوع این قانون را پس از اتمام تحصیل با مقطع جدید به انجام برسانند.

فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی رشته‌های تحصیلی گروه‌های آموزشی غیرپزشکی حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ به شرطی می‌توانند در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کنند که تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند. البته فارغ‌التحصیلان رشته‌های تحصیلی بهداشت دهان، تکنسین سلامت دهان، پرستاری دندانپزشکی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان نمی‌شوند.

* پذیرفته شدگان دوره روزانه کنکور ۱۴۰۰ می‌توانند در کنکور ۱۴۰۱ ثبت‌نام و شرکت کنند

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ می‌توانند در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت کنند، ضمنا متقاضیان مذکور و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکتری عمومی یا تخصصی، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ باید تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ با تکمیل فرم شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام کنکور و تأیید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام کنند. در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل تا تاریخ فوق، در صورت قبولی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ،قبولی آنان در آزمون لغو خواهد شد.

دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع موارد مرتبط آیین‌نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی اعم از کاردانی عمومی یا کاردانی را دریافت کرده‌اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با مؤسسه ذیربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذیربط و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه حق ثبت‌نام در کنکور ۱۴۰۱ را دارند و محدودیتی در انتخاب رشته ندارند. این داوطلبان می‌توانند تمام تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.

دانشجویان دوره‌های غیر روزانه و نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، مجازی، شهریه پرداز و پردیس خودگردان، پیام نور و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ثبت‌نام و شرکت کنند. این داوطلبان در صورت قبولی قطعی و قبل از ثبت‌نام در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی حاصل کرده و گواهی مربوط  را به مؤسسه ذیربط ارائه دهند، این دسته از متقاضیان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته محل قبولی قبلی خود را ندارند و البته دانشجویان شاغل به تحصیل مقطع کاردانی که حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ فارغ‌التحصیل می‌شوند، برای ثبت‌نام و شرکت در این آزمون نیاز به انصراف ندارند. دانشجویان دوره‌های فوق که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، به منظور ثبت‌نام و شرکت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توجه و بر اساس آن ضوابط اقدام کنند.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

[ad_2]

Source link

Leave a Reply