معرفی دندانپزشک خوب تهران

تهران کلینیک

آماده‌باش ۳۰ پایگاه اورژانس در استان سمنان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، کامران قدس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان بعد از ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار کرد: ستاد نوروزی در این دانشگاه تشکیل شده و کادر درمان برای ارائه خدمات در نوروز ۱۴۰۱ آماده هستند.

وی با بیان اینکه اصل کار دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در زمینه کرونا و واکسیناسیون است، افزود: پیگیری روزانه بیماران کرونا و ارائه خدمات به آنها وظیفه اصلی ما است که در ایام نوروز هم ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: ۵۶ بازرس در قالب ۶ تیم شهرستانی و یک تیم استانی در ساعت‌های مختلف در ایام نوروز بر رعایت نکات بهداشتی در مراکز عرضه و خدماتی این استان نظارت و با متخلفان برخورد می‌کنند.

قدس ادامه داد: چهار مرکز واکسیناسیون کرونا در نوروز ۱۴۰۱ در استان سمنان فعال و آماده ارائه خدمات به مردم ازجمله مسافران نوروزی است.

وی با بیان اینکه مرکز دندانپزشکی نیز در ایام نوروز برای ارائه خدمات به مردم در استان سمنان فعال است، عنوان کرد: آزمایش‌های کامل پزشکی هم به‌صورت روتین در ایام نوروز انجام می‌شود.

قدس با اشاره به اینکه آزمایش‌های مورد نیاز برای نوزادان تازه متولد شده و مسافران پروازهای خارجی در نوروز ۱۴۰۱ انجام می‌شود، اضافه کرد: ۳۰ پایگاه اورژانس در نقاط مختلف زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در ایام نوروز در آماده‌باش هستند و پایگاه هوایی هم برای ارائه خدمات فعال است.

وی افزود: یک کمپ سلامت برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی در ورودی سرخه فعال شده تا مسافران در صورت بروز مشکل به مراکز درمانی ارجاع داده شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: برای تسریع در تعمیر خرابی احتمالی تجهیزات پزشکی نیز تیم تخصصی تعریف شد تا در صورت خرابی به‌سرعت اقدامات لازم انجام شود.

قدس خاطرنشان کرد: آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت و بهداشت محصولات آرایشی و بهداشتی، نیز در نوروز ۱۴۰۱، برای ارائه خدمت در صورت نیاز فعال هستند.

وی یادآور شد: در کنار داروخانه‌های شبانه‌روزی تعدادی داروخانه در شهرهای مختلف تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تعیین شدند تا به شهروندان در نوروز خدمات ارائه دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان اضافه کرد: ملاک سفرهای نوروزی تزریق ۲ دز واکسن است و انتظار می‌رود شهروندان با انجام واکسیناسیون در شکست ویروس کرونا کمک کنند.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

[ad_2]

Source link

Leave a Reply